fbpx

Krystyny pt. Język to…

  • Miejsce: Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 247 im. Kazimierza Lisieckiego “Dziadka”, Warszawa
  • Eduliderka: Krystyna Puntaka-Kožeņevska

W projekcie pokazaliśmy, że słowa mają moc i mogą zmienić świat. Język nie jest jedynie narzędziem komunikacji, ale kształtuje również nasze postrzeganie, postawy oraz myśli. Nasz projekt miał na celu zwrócenie uwagi na to, jak ważny jest język dla naszego społeczeństwa i jakie korzyści przynosi jego nauka.

Język jest kluczem do komunikacji i porozumiewania się między ludźmi, a także do rozwoju gospodarczego, kulturowego i społecznego. Naszym celem było zachęcanie ludzi do nauki języków obcych, co pozwoli na łatwiejszą wymianę wiedzy i kultury między różnymi krajami oraz narodami.

W ramach projektu zorganizowaliśmy szereg działań, takich jak sondaże społeczne, przygotowanie plakatów, akcje w mediach społecznościowych.

Do naszego projektu dołączyły już inne placówki edukacyjne. Inicjatywa zyskała nawet charakter międzynarodowy. Swoje przemyślenia o języku przesłali nam uczniowie z Łotwy z Krāslavas grāfu Plāteru v. n. poļu pamatskola (https://www.facebook.com/polskaszkolakraslaw).

Serdecznie zachęcamy wszystkich do udziału w bardzo przyjemnym i prostym zadaniu. Zróbcie burzę mózgów i dokończcie zdanie „Język to …”. Następnie wszystkie wasze myśli połączcie i stwórzcie plakat albo po prostu zapiszcie na kartce. Wasze przemyślenia udostępnijcie w mediach społecznościowych i oznaczcie naszą szkołę. Dla inspiracji wysyłamy naszą wersję >>>

Jesteśmy przekonani, że nasz projekt przyczyni się do zwiększenia świadomości społecznej na temat wagi języka w dzisiejszym świecie. Zachęcamy do dołączenia do naszej inicjatywy i nauki języków.

Autorzy: Herman Diachenko, Oleh Mykyta oraz pozostali twórcy projektu: Arina Ishchenko, Olha Pasichenko, Vera Padalinskaya, Anna Yurkiv, Sergii Isaiev, Viktoria Yuhai, Tsuhorka Oleh

Skip to content