Skip to content
Aktualność

Teach For Poland Week

26.05.2025
974 views

Teach For Poland Week  20-24.10.2025 

50 CEO I 50 lekcji I 2000 zainspirowanych uczniów

Teach For Poland Week to wyjątkowa inicjatywa, którą inicjujemy świętując 5. urodziny Teach For Poland! Podczas tego tygodnia liderzy z różnych sektorów odwiedzą szkoły, by inspirować młodych ludzi, dzielić się swoimi historiami i pokazać uczniom, że mają wpływ na swoją przyszłość. Czasem jedno spotkanie, jedna rozmowa, jedno zdanie w odpowiednim momencie może dodać komuś wiatru w skrzydła i sprawić, że uwierzy w siebie. 

Jeśli umiesz  utrzymać uwagę 30 uczniów w piątkowe popołudnie, to nie ma dla Ciebie granic w biznesie!”
– Ian Jordan, Consultant & former Vice President of  Capgemini

Liderzy w klasie – siła inspiracji

Podczas Teach For Poland Week, liderzy odwiedzają szkoły współpracujące z Teach For Poland. Wspólnie z eduliderkami i eduliderami  naszego programu przygotowują i prowadzą interaktywne lekcje w szkołach o wysokim wskaźniku obciążenia społeczno-ekonomicznego. Ich obecność to szansa na zmianę myślenia, okazja, by uczniowie i uczennice zobaczyli, że ich przyszłość może wyglądać inaczej, niż im się wydaje. To właśnie spotkania z inspirującymi ludźmi pomagają młodym ludziom przekraczać własne ograniczenia i uwierzyć, że niezależnie od miejsca urodzenia czy sytuacji rodzinnej – mają wpływ na własna przyszłość i mogą osiągnąć wielkie rzeczy.

Nowa perspektywa dla liderów – spojrzenie od wewnątrz

Teach For Poland Week to także unikalna okazja dla liderów, by zobaczyć szkołę od środka – poczuć jej rytm, wejść do pokoju nauczycielskiego, przygotować lekcję, porozmawiać z uczniami i doświadczyć przerwy na szkolnym korytarzu. To spotkanie z rzeczywistością edukacji, które buduje głębsze zrozumienie wyzwań, przed którymi stoją nauczyciele i uczniowie. Dzięki temu liderzy mogą lepiej dostrzec, jak ważne jest inwestowanie w edukację, a także jak ich doświadczenie i wiedza mogą przyczynić się do pozytywnych zmian.

O czym może być lekcja? Jaki jest jej cel?

Jaką lekcję chcesz poprowadzić? Historię, język polski, matematykę, geografię, biologię? A może jeszcze inny przedmiot? Zależy nam na tym, aby pokazać,  jak wiedzę wykorzystać w praktyce, jak przekuć na działanie. Pokaż nam lekcję, w której sam/a  chciał(a)byś uczestniczyć.Chcemy, aby lekcja dała Ci możliwość pokazania swojej perspektywy myślenia i działania. 

Ważne jest dla nas także, aby przy okazji lekcji  liderzy dzielili się swoimi historiami – nie tylko sukcesów, ale i potknięć, które były częścią ich drogi. Chcemy pokazać uczennicom i uczniom, że popełnianie błędów jest naturalne, a nawet potrzebne – to właśnie one uczą i prowadzą do rozwoju. Chcemy normalizować błędy i zachęcać dzieci, by się ich nie bały.

Teach for Poland Week 2025 krok po kroku
  • Do 30 czerwca zadeklaruj chęć udziału! Prosimy o wybór daty oraz miejscowości/ regionu, gdzie mogłaby się odbyć Twoja lekcja. Możesz wybrać szkołę podstawową lub średnią oraz wskazać przedmiot lekcji. W tym celu prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego
  • Do 15 września wspólnie ustalimy kształt lekcji
    • Przygotujemy praktyczne wskazówki do przygotowania lekcji
    • Zorganizujemy Twoje  spotkanie online z naszym eduliderem / eduliderką ze szkoły, która będzie gościła lekcję.szkoły (VIII-IX, data do ustalenia)
  • Od 20 do 24 października poprowadzisz 45 minutową lekcję w wybranej szkole. 
  • Następnie przekażemy dobrą energię dalej, pokazując światu filmy z akcji i wypowiedzi liderów oraz uczestników.
Edukacja zmienia życie – statystyki, które chcemy zmienić

W Polsce aż 522 tysiące dzieci żyje w skrajnym ubóstwie, a w ostatnich latach liczba ta wzrosła o 125 tysięcy. Sytuacja ta najmocniej dotyka obszary wiejskie i małe miejscowości.

Dlaczego edukacja jest kluczowa?

  • Dzieci z terenów wiejskich startują z gorszej pozycji – tylko 26% sześciolatków z obszarów wiejskich wykazuje wysoki poziom gotowości do nauki, podczas gdy w miastach jest to aż 81%.
  • Rodzinne zaplecze ma znaczenie – uczniowie, których rodzice mają wykształcenie wyższe, osiągają średnio o 40 punktów więcej w badaniach PISA niż dzieci rodziców z wykształceniem średnim.
  • Edukacja = większe szanse na sukces – to nie tylko wiedza, ale także umiejętności, relacje i możliwości, które pomagają dzieciom przełamywać bariery i budować lepszą przyszłość.
  • 40% uczniów, zarówno w szkole podstawowej (37%), jak i średniej (41,6%), uważa, że popełnienie błędu oznacza, że nie są mądrzy.

 

Dlatego kluczowe jest inwestowanie w edukację, szczególnie na terenach o ograniczonym dostępie do wysokiej jakości nauczania.

Każde dziecko zasługuje na równy start - chcemy mówić o tym głośno!

Teach For Poland Week to więcej niż wydarzenie. Wierzymy, że czasem wystarczy jedno spotkanie, jedno zdanie, jeden impuls, by ktoś uwierzył, że może więcej.

Dzięki materiałom video i kampanii wspierającej akcję, chcemy dotrzeć do kolejnych 100 000 uczniów, bo każdy z nich zasługuje na taką szansę

Razem możemy sprawić, że każde dziecko w Polsce będzie miało szansę na spełnienie swoich marzeń. 💙

O Fundacji Teach for Poland

Fundacja Teach for Poland od 2020 roku działa, aby zapewnić każdemu dziecku w Polsce wysoką jakość edukacji oraz możliwość odkrywania i rozwoju swojego potencjału. Prowadzimy Program EduLiderstwa dla nauczycieli w polskich szkołach publicznych i studentów, z którymi wspólnie tworzymy edukację zorientowaną na uczniów. 4 lata działania Fundacji to 130 eduliderów, ponad 100 partnerskich szkół publicznych i 20 000 dzieci, które skorzystały z naszych działań. Jesteśmy częścią międzynarodowej sieci Teach For All, która działa w 63 krajach na całym świecie i wykształciła ponad 65 000 młodych liderów, którzy wpłynęli na doświadczenie życiowe ponad 6 milionów uczniów.

Kontakt do koordynatorki akcji

Joanna Gogolińska, Menedżerka ds.fundraisingu i relacji z Partnerami

Tel. 608 334 695, e-mail: joanna.gogolinska@teachforpoland.org

Liderki i Liderzy, którzy poprowadzą lekcje w szkołach

Maciej Herman, Dyrektor Zarządzający Wedla. W firmie od 2008 roku. Doświadczenie
zawodowe zdobywał na różnych stanowiskach w takich firmach jak Kompania Piwowarska, Frito
Lay i Procter and Gamble. Pełnił funkcję przewodniczącego jury największego konkursu marketingowego na świecie tj. Effie awards 2021. Zdobywca tytułu Male Champion of Change za działania na rzecz równości w biznesie. Pozazawodowo od 30 lat trenuje z pasją taekwon-do. Uprawia też górską wspinaczkę i kolarstwo. Lubi dobrą muzykę oraz fotografię.

Magdalena Czachowska, partner | Chief Growth Oicer w WeDare, ekspertka i liderka z niemal 20-letnim doświadczeniem w obszarze performance marketingu, analityki danych oraz strategii rozwoju e-commerce. Od lat wspiera marki w skalowaniu sprzedaży online – zarówno na rynku polskim, jak i międzynarodowym, ze szczególnym uwzględnieniem regionu CEE. Specjalizuje się w analizie potencjału wzrostu, zarządzaniu sieciami afiliacyjnymi.

Beata Bacic-Filut, ekspertka w obszarze HR i rozwoju kompetencji, która od ponad 15 lat wspiera ludzi w budowaniu ścieżek zawodowych. Swoją drogę zaczynała w Biurze Karier WSB Merito w Poznaniu, gdzie pomagała studentom odnaleźć swoje miejsce na rynku pracy. Dziś wspiera liderów HR i organizacje w projektowaniu rozwoju opartego na realnych potrzebach, nie na modnych hasłach. Jest founderką platformy Outcome Skills, która pomaga firmom i ludziom zrozumieć swoje kompetencje i świadomie planować rozwój. Beata wierzy, że dobre HR to nie tabelki i systemy, ale rozmowa, ciekawość i odwaga, by zapytać: czego naprawdę potrzebujesz, żeby iść dalej?

Małgorzata Szymeczko, liderka i strateg z ponad 15-letnim doświadczeniem w branży farmaceutycznej, specjalizująca się w obszarach komercyjnych – od category managementu, przez rozwój marek własnych, po zarządzanie sprzedażą i trade marketingiem. Obecnie kieruje zespołem Customer & Shopper Marketingu oraz sprzedaży w USP Zdrowie, odpowiadając za budowanie strategii handlowych i rozwój kanałów dotarcia do konsumenta. Łączy analityczne podejście z umiejętnością tworzenia interdyscyplinarnych, zaangażowanych zespołów. Pasjonuje się wdrażaniem rozwiązań, które realnie zmieniają doświadczenie pacjenta i konsumenta.

Arek Mikrut, edukator, przedsiębiorca, twórca Mnemobrazków i innowator w edukacji
językowej i rozwojowej. Założyciel szkoły językowej Co Ludzie Powiedzą, z której skorzystało już ponad 9000 osób. Od 15 lat pomaga dorosłym, firmom i młodzieży przełamywać bariery językowe i zacząć mówić po angielsku – bez stresu i bez wkuwania. Twórca Mnemobrazków – autorskiej metody szybkiego zapamiętywania słówek przez skojarzenia i humor. Na jej bazie stworzył platformę mnemobrazki.app, dzięki której już wkrótce cała Polska będzie szybciej zapamiętywać angielskie słówka.

Ewelina Prucnal, kierownik działu rozwoju produktu | Liderka zmian | Pasjonatka uczenia się przez całe życie. Jako kierownik działu rozwoju produktu od lat prowadzę zespoły przez procesy– od pomysłu, przez projekt, aż po wdrożenie. Specjalizuję się w zarządzaniu produktem, projektami i zmianą, łącząc perspektywę użytkownika z celami biznesowymi. Lubię działać tam, gdzie strategia spotyka się z realnym działaniem.

Natalia Siemieniuk-Morawska, przedsiębiorczyni z ponad 15-letnim doświadczeniem w międzynarodowych korporacjach oraz startupach za granicą. Mentorka kobiet i inicjatorka społeczności liczącej ponad 40 tysięcy kobiet online. Założycielka startupu HerRise – innowacyjnej aplikacji mobilnej zapewniającej kompleksowe wsparcie dla kobiet odbudowujących swoje życie po trudnych, toksycznych relacjach, która został wyróżniona przez redakcję Forbes Women jako jeden z TOP25 FemTech Startupów w Polsce. We wrześniu wystąpi na scenie TEDxWomen Toruń.

Szymon Pruszyński – współzałożyciel i Chief Revenue Officer w Worksmile. Absolwent Gdyńskiej i Szanghajskiej Szkoły Morskiej. Ex-oficer nawigator. Ma ponad 11 lat doświadczenia w biznesie najnowszych technologii na rynku globalnym.

Krzysztof Wawrzynkowski – doświadczony lider technologiczny z prawie 20-letnim stażem w globalnych organizacjach takich jak Nokia, HERE Technologies, ERGO, rankomat.pl czy PayPo.pl. Specjalizuje się w transformacji cyfrowej, bezpieczeństwie cybernetycznym, rozwoju innowacyjnych produktów technologicznych. Wierzy w przywództwo oparte na inspiracji, zaufaniu oraz współpracy zamiast kontroli i mikrozarządzania. 

Agata Stachoń – manager z obszaru finansów z kilkunastoletnim doświadczeniem w zarządzaniu zespołami i procesami w takich spółkach jak RAFAKO SA, ARP SA, Polimex Energetyka SA a obecnie od pięciu lat Grupa ENERGOTHERM. Zajmuje się wdrażaniem kontrolingu, narzędzi do zarządzania płynnością, restrukturyzacją spółek oraz budowaniem kompetencji zarządzanych zespołów.

Andrzej J. Kozłowski pełni funkcję Prezesa Zarządu Nowa Era w Polsce. Posiada ponad 25-letnie doświadczenie zawodowe w Polsce oraz za granicą. Przed objęciem obecnego stanowiska pełnił funkcję Prezesa Zarządu i Dyrektora Generalnego Emitel. Wcześniej zajmował stanowisko Dyrektora Wykonawczego ds. Strategii w Grupie ORLEN, pełnił również funkcję Członka Zarządu Unipetrol w Czechach.

Gabriela Oleszek – łączy światy – technologii i biznesu z humanistyczną pasją do sztuki i psychologii. Współtworzy Global Access, platformę, która pomaga polskim firmom wychodzić na rynki zagraniczne. Ale zaczynała zupełnie inaczej – od marzeń o świecie, w którym każdy głos ma znaczenie. Nie ma klasycznego CV. Ma za to odwagę, nieszablonowe pomysły i historię, która uczy, że droga do celu może być zupełnie inna, niż się wydaje. Wierzy, że edukacja to nie tylko szkoła – to spotkania, inspiracje i ludzie, którzy mówią: „Dasz radę. Zobacz, ja też zaczynałam od zera.”

Justyna Skorupska – Digital Bridge, Izba Gospodarki Elektronicznej. Od 30 lat wspiera i edukuje. Ponad 30 lat doświadczenia w biznesie i IT, od twardego IT do zarządzania e-biznesem, co pokazuje rozwój kompetencji i adaptację do zmian technologicznych. Współtworzyła Digital Bridge – pierwszy programu mentoringowego w Europie Środkowo-Wschodniej dedykowanego rozwojowi menedżerów i specjalistów e-commerce, co podkreśla rolę mentoringu i edukacji w cyfrowej transformacji. Dwukrotne wyróżnienie tytułem „Strong Women in IT” Global Edition. 

Bernard Gołko – CEO w QVITI, zawodowo zajmuje się rozwijaniem technologii, które wspierają mózg w procesie regeneracji, adaptacji i terapii. Jako CEO QVITI kieruje firmą działającą na czterech kontynentach i kilkudziesięciu rynkach, specjalizującą się w rozwiązaniach dla neurologii i neurorehabilitacji. W centrum naszej filozofii stoi neuronauka – nie tylko jako dziedzina nauki, ale jako praktyczny fundament budowania terapii przyszłości. Z wykształcenia jestem ekonomistą, a swoje doświadczenia zawodowe zdobywałem w Citibanku, HSBC, oraz Crédit Agricole, gdzie zajmowałem się obszarami ecommerce, strategiami rozwoju i wspieraniem innowacyjnych projektów. Swoją wiedzą i doświadczeniem dzielę się również jako wykładowca w obszarze przedsiębiorczości i budowania startupów technologicznych w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Warszawie.

Małgorzata Rembas – z ponad 20-letnim doświadczeniem w branży IT, specjalizuje się w chmurze obliczeniowej, architekturze rozwiązań i inżynierii DevOps. Przez ponad 9 lat pracowała w Intel Datacenter and AI Group jako architekt rozwiązań chmurowych i lider techniczny, koncentrując się na
technologiach RedHat OpenShift oraz Microsoft Cloud. Obecnie, jako Senior Principal DevOps Engineer w Intive, prowadzi transformacje cyfrowe DevOps projektując i utrzymując w pełni zautomatyzowane stacki technologiczne CI/CD. Współtworzyła portfolio Referencyjnych Architektur dla OEM-ów i klientów, współpracując z globalnymi partnerami, takimi jak Accenture,
WIPRO, Microsoft, Amazon czy RedHat. Obecnie działa także jako członek rady Fundacji Klucz do e-Wykluczenia, wspierając inicjatywy na rzecz przeciwdziałania wykluczeniu cyfrowemu. Aktywnie wspiera społeczność Women in Tech jako mentorka.

Galeria

Więcej aktualności