Teach For Poland Week 20-24.10.2025
50 CEO I 50 lekcji I 2000 zainspirowanych uczniów
Teach For Poland Week to wyjątkowa inicjatywa, którą inicjujemy świętując 5. urodziny Teach For Poland! Podczas tego tygodnia liderzy z różnych sektorów odwiedzą szkoły, by inspirować młodych ludzi, dzielić się swoimi historiami i pokazać uczniom, że mają wpływ na swoją przyszłość. Czasem jedno spotkanie, jedna rozmowa, jedno zdanie w odpowiednim momencie może dodać komuś wiatru w skrzydła i sprawić, że uwierzy w siebie.
Podczas Teach For Poland Week, liderzy odwiedzają szkoły współpracujące z Teach For Poland. Wspólnie z eduliderkami i eduliderami naszego programu przygotowują i prowadzą interaktywne lekcje w szkołach o wysokim wskaźniku obciążenia społeczno-ekonomicznego. Ich obecność to szansa na zmianę myślenia, okazja, by uczniowie i uczennice zobaczyli, że ich przyszłość może wyglądać inaczej, niż im się wydaje. To właśnie spotkania z inspirującymi ludźmi pomagają młodym ludziom przekraczać własne ograniczenia i uwierzyć, że niezależnie od miejsca urodzenia czy sytuacji rodzinnej – mają wpływ na własna przyszłość i mogą osiągnąć wielkie rzeczy.
Teach For Poland Week to także unikalna okazja dla liderów, by zobaczyć szkołę od środka – poczuć jej rytm, wejść do pokoju nauczycielskiego, przygotować lekcję, porozmawiać z uczniami i doświadczyć przerwy na szkolnym korytarzu. To spotkanie z rzeczywistością edukacji, które buduje głębsze zrozumienie wyzwań, przed którymi stoją nauczyciele i uczniowie. Dzięki temu liderzy mogą lepiej dostrzec, jak ważne jest inwestowanie w edukację, a także jak ich doświadczenie i wiedza mogą przyczynić się do pozytywnych zmian.
Jaką lekcję chcesz poprowadzić? Historię, język polski, matematykę, geografię, biologię? A może jeszcze inny przedmiot? Zależy nam na tym, aby pokazać, jak wiedzę wykorzystać w praktyce, jak przekuć na działanie. Pokaż nam lekcję, w której sam/a chciał(a)byś uczestniczyć.Chcemy, aby lekcja dała Ci możliwość pokazania swojej perspektywy myślenia i działania.
Ważne jest dla nas także, aby przy okazji lekcji liderzy dzielili się swoimi historiami – nie tylko sukcesów, ale i potknięć, które były częścią ich drogi. Chcemy pokazać uczennicom i uczniom, że popełnianie błędów jest naturalne, a nawet potrzebne – to właśnie one uczą i prowadzą do rozwoju. Chcemy normalizować błędy i zachęcać dzieci, by się ich nie bały.
W Polsce aż 522 tysiące dzieci żyje w skrajnym ubóstwie, a w ostatnich latach liczba ta wzrosła o 125 tysięcy. Sytuacja ta najmocniej dotyka obszary wiejskie i małe miejscowości.
Dlaczego edukacja jest kluczowa?
- Dzieci z terenów wiejskich startują z gorszej pozycji – tylko 26% sześciolatków z obszarów wiejskich wykazuje wysoki poziom gotowości do nauki, podczas gdy w miastach jest to aż 81%.
- Rodzinne zaplecze ma znaczenie – uczniowie, których rodzice mają wykształcenie wyższe, osiągają średnio o 40 punktów więcej w badaniach PISA niż dzieci rodziców z wykształceniem średnim.
- Edukacja = większe szanse na sukces – to nie tylko wiedza, ale także umiejętności, relacje i możliwości, które pomagają dzieciom przełamywać bariery i budować lepszą przyszłość.
- 40% uczniów, zarówno w szkole podstawowej (37%), jak i średniej (41,6%), uważa, że popełnienie błędu oznacza, że nie są mądrzy.
Dlatego kluczowe jest inwestowanie w edukację, szczególnie na terenach o ograniczonym dostępie do wysokiej jakości nauczania.
Teach For Poland Week to więcej niż wydarzenie. Wierzymy, że czasem wystarczy jedno spotkanie, jedno zdanie, jeden impuls, by ktoś uwierzył, że może więcej.
Dzięki materiałom video i kampanii wspierającej akcję, chcemy dotrzeć do kolejnych 100 000 uczniów, bo każdy z nich zasługuje na taką szansę
Razem możemy sprawić, że każde dziecko w Polsce będzie miało szansę na spełnienie swoich marzeń. 💙
Fundacja Teach for Poland od 2020 roku działa, aby zapewnić każdemu dziecku w Polsce wysoką jakość edukacji oraz możliwość odkrywania i rozwoju swojego potencjału. Prowadzimy Program EduLiderstwa dla nauczycieli w polskich szkołach publicznych i studentów, z którymi wspólnie tworzymy edukację zorientowaną na uczniów. 4 lata działania Fundacji to 130 eduliderów, ponad 100 partnerskich szkół publicznych i 20 000 dzieci, które skorzystały z naszych działań. Jesteśmy częścią międzynarodowej sieci Teach For All, która działa w 63 krajach na całym świecie i wykształciła ponad 65 000 młodych liderów, którzy wpłynęli na doświadczenie życiowe ponad 6 milionów uczniów.
Maciej Herman, Dyrektor Zarządzający Wedla. W firmie od 2008 roku. Doświadczenie
zawodowe zdobywał na różnych stanowiskach w takich firmach jak Kompania Piwowarska, Frito
Lay i Procter and Gamble. Pełnił funkcję przewodniczącego jury największego konkursu marketingowego na świecie tj. Effie awards 2021. Zdobywca tytułu Male Champion of Change za działania na rzecz równości w biznesie. Pozazawodowo od 30 lat trenuje z pasją taekwon-do. Uprawia też górską wspinaczkę i kolarstwo. Lubi dobrą muzykę oraz fotografię.
Magdalena Czachowska, partner | Chief Growth Oicer w WeDare, ekspertka i liderka z niemal 20-letnim doświadczeniem w obszarze performance marketingu, analityki danych oraz strategii rozwoju e-commerce. Od lat wspiera marki w skalowaniu sprzedaży online – zarówno na rynku polskim, jak i międzynarodowym, ze szczególnym uwzględnieniem regionu CEE. Specjalizuje się w analizie potencjału wzrostu, zarządzaniu sieciami afiliacyjnymi.
Beata Bacic-Filut, ekspertka w obszarze HR i rozwoju kompetencji, która od ponad 15 lat wspiera ludzi w budowaniu ścieżek zawodowych. Swoją drogę zaczynała w Biurze Karier WSB Merito w Poznaniu, gdzie pomagała studentom odnaleźć swoje miejsce na rynku pracy. Dziś wspiera liderów HR i organizacje w projektowaniu rozwoju opartego na realnych potrzebach, nie na modnych hasłach. Jest founderką platformy Outcome Skills, która pomaga firmom i ludziom zrozumieć swoje kompetencje i świadomie planować rozwój. Beata wierzy, że dobre HR to nie tabelki i systemy, ale rozmowa, ciekawość i odwaga, by zapytać: czego naprawdę potrzebujesz, żeby iść dalej?
Małgorzata Szymeczko, liderka i strateg z ponad 15-letnim doświadczeniem w branży farmaceutycznej, specjalizująca się w obszarach komercyjnych – od category managementu, przez rozwój marek własnych, po zarządzanie sprzedażą i trade marketingiem. Obecnie kieruje zespołem Customer & Shopper Marketingu oraz sprzedaży w USP Zdrowie, odpowiadając za budowanie strategii handlowych i rozwój kanałów dotarcia do konsumenta. Łączy analityczne podejście z umiejętnością tworzenia interdyscyplinarnych, zaangażowanych zespołów. Pasjonuje się wdrażaniem rozwiązań, które realnie zmieniają doświadczenie pacjenta i konsumenta.
Arek Mikrut, edukator, przedsiębiorca, twórca Mnemobrazków i innowator w edukacji
językowej i rozwojowej. Założyciel szkoły językowej Co Ludzie Powiedzą, z której skorzystało już ponad 9000 osób. Od 15 lat pomaga dorosłym, firmom i młodzieży przełamywać bariery językowe i zacząć mówić po angielsku – bez stresu i bez wkuwania. Twórca Mnemobrazków – autorskiej metody szybkiego zapamiętywania słówek przez skojarzenia i humor. Na jej bazie stworzył platformę mnemobrazki.app, dzięki której już wkrótce cała Polska będzie szybciej zapamiętywać angielskie słówka.
Ewelina Prucnal, kierownik działu rozwoju produktu | Liderka zmian | Pasjonatka uczenia się przez całe życie. Jako kierownik działu rozwoju produktu od lat prowadzę zespoły przez procesy– od pomysłu, przez projekt, aż po wdrożenie. Specjalizuję się w zarządzaniu produktem, projektami i zmianą, łącząc perspektywę użytkownika z celami biznesowymi. Lubię działać tam, gdzie strategia spotyka się z realnym działaniem.
Natalia Siemieniuk-Morawska, przedsiębiorczyni z ponad 15-letnim doświadczeniem w międzynarodowych korporacjach oraz startupach za granicą. Mentorka kobiet i inicjatorka społeczności liczącej ponad 40 tysięcy kobiet online. Założycielka startupu HerRise – innowacyjnej aplikacji mobilnej zapewniającej kompleksowe wsparcie dla kobiet odbudowujących swoje życie po trudnych, toksycznych relacjach, która został wyróżniona przez redakcję Forbes Women jako jeden z TOP25 FemTech Startupów w Polsce. We wrześniu wystąpi na scenie TEDxWomen Toruń.
Szymon Pruszyński – współzałożyciel i Chief Revenue Officer w Worksmile. Absolwent Gdyńskiej i Szanghajskiej Szkoły Morskiej. Ex-oficer nawigator. Ma ponad 11 lat doświadczenia w biznesie najnowszych technologii na rynku globalnym.
Krzysztof Wawrzynkowski – doświadczony lider technologiczny z prawie 20-letnim stażem w globalnych organizacjach takich jak Nokia, HERE Technologies, ERGO, rankomat.pl czy PayPo.pl. Specjalizuje się w transformacji cyfrowej, bezpieczeństwie cybernetycznym, rozwoju innowacyjnych produktów technologicznych. Wierzy w przywództwo oparte na inspiracji, zaufaniu oraz współpracy zamiast kontroli i mikrozarządzania.
Agata Stachoń – manager z obszaru finansów z kilkunastoletnim doświadczeniem w zarządzaniu zespołami i procesami w takich spółkach jak RAFAKO SA, ARP SA, Polimex Energetyka SA a obecnie od pięciu lat Grupa ENERGOTHERM. Zajmuje się wdrażaniem kontrolingu, narzędzi do zarządzania płynnością, restrukturyzacją spółek oraz budowaniem kompetencji zarządzanych zespołów.
Andrzej J. Kozłowski pełni funkcję Prezesa Zarządu Nowa Era w Polsce. Posiada ponad 25-letnie doświadczenie zawodowe w Polsce oraz za granicą. Przed objęciem obecnego stanowiska pełnił funkcję Prezesa Zarządu i Dyrektora Generalnego Emitel. Wcześniej zajmował stanowisko Dyrektora Wykonawczego ds. Strategii w Grupie ORLEN, pełnił również funkcję Członka Zarządu Unipetrol w Czechach.
Gabriela Oleszek – łączy światy – technologii i biznesu z humanistyczną pasją do sztuki i psychologii. Współtworzy Global Access, platformę, która pomaga polskim firmom wychodzić na rynki zagraniczne. Ale zaczynała zupełnie inaczej – od marzeń o świecie, w którym każdy głos ma znaczenie. Nie ma klasycznego CV. Ma za to odwagę, nieszablonowe pomysły i historię, która uczy, że droga do celu może być zupełnie inna, niż się wydaje. Wierzy, że edukacja to nie tylko szkoła – to spotkania, inspiracje i ludzie, którzy mówią: „Dasz radę. Zobacz, ja też zaczynałam od zera.”
Justyna Skorupska – Digital Bridge, Izba Gospodarki Elektronicznej. Od 30 lat wspiera i edukuje. Ponad 30 lat doświadczenia w biznesie i IT, od twardego IT do zarządzania e-biznesem, co pokazuje rozwój kompetencji i adaptację do zmian technologicznych. Współtworzyła Digital Bridge – pierwszy programu mentoringowego w Europie Środkowo-Wschodniej dedykowanego rozwojowi menedżerów i specjalistów e-commerce, co podkreśla rolę mentoringu i edukacji w cyfrowej transformacji. Dwukrotne wyróżnienie tytułem „Strong Women in IT” Global Edition.
Bernard Gołko – CEO w QVITI, zawodowo zajmuje się rozwijaniem technologii, które wspierają mózg w procesie regeneracji, adaptacji i terapii. Jako CEO QVITI kieruje firmą działającą na czterech kontynentach i kilkudziesięciu rynkach, specjalizującą się w rozwiązaniach dla neurologii i neurorehabilitacji. W centrum naszej filozofii stoi neuronauka – nie tylko jako dziedzina nauki, ale jako praktyczny fundament budowania terapii przyszłości. Z wykształcenia jestem ekonomistą, a swoje doświadczenia zawodowe zdobywałem w Citibanku, HSBC, oraz Crédit Agricole, gdzie zajmowałem się obszarami ecommerce, strategiami rozwoju i wspieraniem innowacyjnych projektów. Swoją wiedzą i doświadczeniem dzielę się również jako wykładowca w obszarze przedsiębiorczości i budowania startupów technologicznych w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Warszawie.
Małgorzata Rembas – z ponad 20-letnim doświadczeniem w branży IT, specjalizuje się w chmurze obliczeniowej, architekturze rozwiązań i inżynierii DevOps. Przez ponad 9 lat pracowała w Intel Datacenter and AI Group jako architekt rozwiązań chmurowych i lider techniczny, koncentrując się na
technologiach RedHat OpenShift oraz Microsoft Cloud. Obecnie, jako Senior Principal DevOps Engineer w Intive, prowadzi transformacje cyfrowe DevOps projektując i utrzymując w pełni zautomatyzowane stacki technologiczne CI/CD. Współtworzyła portfolio Referencyjnych Architektur dla OEM-ów i klientów, współpracując z globalnymi partnerami, takimi jak Accenture,
WIPRO, Microsoft, Amazon czy RedHat. Obecnie działa także jako członek rady Fundacji Klucz do e-Wykluczenia, wspierając inicjatywy na rzecz przeciwdziałania wykluczeniu cyfrowemu. Aktywnie wspiera społeczność Women in Tech jako mentorka.