Z radością ogłaszamy start pierwszego etapu 5. edycji Programu Rozwoju Eduliderstwa tj. „Mobilnej Szkoły Przyszłości”, skierowanego do nauczycieli, psychologów i pedagogów z całej Polski!
Ta innowacyjna inicjatywa ma na celu wsparcie ich w adaptacji do szybko zmieniającego się świata edukacji, wyposażając ich w najnowsze narzędzia i kompetencje niezbędne do nauczania przyszłych pokoleń.
W obliczu dynamicznego rozwoju technologii i zmieniających się potrzeb uczniów, kluczowe jest, aby nauczyciele mieli dostęp do aktualnej wiedzy i praktycznych umiejętności. „Mobilna Szkoła Przyszłości” to odpowiedź na te wyzwania. Jest to kompleksowy program warsztatów z ekspertami.
Co oferuje Mobilna Szkoła Przyszłości?
Program szkoleniowy obejmuje szeroki zakres tematów, koncentrujących się na innowacyjnych metodach nauczania, wykorzystaniu nowoczesnych technologii w edukacji oraz rozwijaniu kompetencji przyszłościowych u uczniów. Wśród poruszanych obszarów znajdą się m.in.:
- Collective leadership, czyli o sile współtworzenia lepszej edukacji
- Pierwsza pomoc psychologiczna
- Rola nauczyciela w budowaniu sprawczości
- Szkoła otwarta na różnorodność
- Komunikacja empatyczna w edukacji
- STEAM jako narzędzie do rozwijania kolektywnego przywództwa
- Design Thinking
- Budowanie kreatywności, krytycznego myślenia i współpracy u uczniów.
Wspólnie poszukamy odpowiedzi na przykładowe pytania:
- Jak przeciwdziałać i reagować na przemoc rówieśniczą?
- Jak pracować z nową klasą wychowawczą?
- Jak pracować teatralnie w szkole?
- Jak rozwijać twórcze myślenie?
„Jesteśmy przekonani, że inwestycja w rozwój nauczycieli to inwestycja w przyszłość polskiej edukacji” – Kornelia Grabowska, wiceprezeska Fundacji Teach for Poland. „Dzięki ‘Mobilnej Szkole Przyszłości’ chcemy nie tylko dostarczyć nauczycielom narzędzi i wiedzy, ale także zainspirować ich do eksperymentowania, innowacji i tworzenia angażujących środowisk uczenia się, które przygotują naszych uczniów na wyzwania jutra.”
Mobilna Szkoła Przyszłości jest też okazją do spotkania i networkingu Absolwentów Fundacji, obecnych uczestników Programu, biznesu, ekspertów.