Formuła – cykl 3 praktycznych, bezpłatnych spotkań online
Dla kogo – dla nauczycieli szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych
Korzyści
- opanowanie umiejętności budowania lekcji w oparciu o gry
- poznanie mechanizmów motywacyjnych ze świata gier
- zrozumienie cywilizacyjnej i społecznej wartości gier
Tematy i daty
Moduł 1: Dlaczego gry komputerowe są tak wciągające?
16.11.2022 godz. 19.00- 19.45
W programie spotkania:
- Epoka informacji i jej charakterystyka, czyli czym jest faktycznie informacja od słowa, poprzez mem kończąc na skrypcie i kodie.
- Gry i ich ewolucja, tu więcej o cywilizacyjnej i społecznej wartości gier, jako elementu kultury, nauki i dorobku cywilizacyjnego.
- Gry komputerowe i zjawisko immersji, odpowiedź na pytanie dlaczego gry są takie „wciągające” i gracz jest maksymalnie nastawiony na pochłanianie informacji oraz jak wykorzystywać gry np. w edukacji domowej?
Moduł 2: Jak wykorzystywać gry komputerowe w klasycznej edukacji?
23.11.2022 godz. 19.00- 19.45
W programie spotkania:
- Przykłady istniejących gier, które spokojnie można użyć w edukacji w odniesieniu do podstawy programowej, tym np. lista gier ekonomicznych, symulacji itd.
- Jak wykorzystywać gry w klasycznej edukacji, czyli o tworzeniu gameplayów, yt, wykorzystania gier jako wizualizacji danej tematyki np. na ekranach i tablicach szkolnych.
Moduł 3: Zagrożenia związane z nieprawidłowym korzystaniem z gier
30.11.2022 godz. 19.00- 19.45
W programie spotkania:
- Zagrożenia związane z nieprawidłowym korzystaniem z gier m.in. kwestia wieku, wpływu immersji na mózg dziecka, ile czasu dziecko może poświęcić na urządzenia elektroniczne.
- Gamifikacja jako alternatywa wobec klasycznego systemu oceniania, czyli jak zastosować mechanizm motywacyjny ze świata gier do organizacji pracy w klasie lub grupą projektową.
- Game Based Learning jako ponad kulturowy system nauczania, czyli więcej o tym, że gry tak samo jak i matematyka są ponad kulturowe i ponad językowe, uczą współpracy, socjalizują itd.
Rejestracja
[forminator_form id=”9792″]
IBM SkillsBuild
Prowadzący
Marcin Siekański, historyk, doświadczony szkoleniowiec Game Based Learning i grywalizacji, pedagog, publicysta.
Jeden z pionierów wykorzystywania gier i ich systemów w procesie szeroko pojętej edukacji, rozwijania umiejętności i kształtowaniu zachowań. Autor publikacji w obszarze relacji nowoczesnych technologii z edukacją i społeczeństwem.
Członek zespołu ekspertów MEiN do prac nad przygotowaniem projektu polityki cyfryzacji edukacji.
Partner cyklu:
IBM SkillsBuild to program edukacyjny przeznaczony dla uczniów i nauczycieli, którego celem jest przybliżenie im rozwijających się dziedzin kariery i umiejętności niezbędnych do osiągnięcia sukcesu w przyszłej pracy zawodowej. Platforma IBM SkillsBuild oferuje bezpłatny dostęp do kursów technicznych i zawodowych oraz funkcjonalności administracyjne dla nauczycieli.Dowiedz się więcej!