Skip to content
Kim jesteśmy?
MISJA
Nasza siła napędowa
Chcemy zapewnić wysoką jakość edukacji wszystkim dzieciom w Polsce niezależnie od ich pochodzenia czy środowiska społecznego. Dokładamy wszelkich starań, aby każde dziecko w Polsce odkrywało i rozwijało swój potencjał.
WIZJA
Świat, do którego dążymy
Wierzymy, że pokój, jedność, spełnienie, rozwój i szczęście przyszłych pokoleń zaczynają się już dziś w naszych klasach. Dzięki naszej pracy i zaangażowaniu zostawiamy Polskę otwartą, zjednoczoną i radosną, w której każde dziecko może rozwijać się i odnosić sukcesy.
Jesteśmy częścią międzynarodowej sieci Teach For All, która działa w 61 krajach na całym świecie.
EFEKTY
Wyzwania, na które odpowiadamy
Kształtowanie i rozwój przyszłej generacji
W rankingu “World Economic Forum” Polska zajmuje odległe miejsca w kategoriach rozwoju kluczowych kompetencji: 63. miejsce – kompetencje cyfrowe i 97. miejsce – krytyczne myślenie. Pod względem posiadania umiejętności potrzebnych na rynku pracy – absolwenci szkół średnich plasują się dopiero na 100. pozycji.
W badaniu PISA z 2022 r. w kwestii dotyczącej samopoczucia uczniów:
satysfakcja z życia
69.
miejsce
przekonanie o samodzielności w uczeniu się
67.
miejsce
poczucie przynależności do szkoły
73.
miejsce
W świetle tych niepokojących danych kluczowe dla przyszłości społeczeństwa
jest zachęcanie do pracy w szkole osób o wyjątkowych umiejętnościach i doświadczeniach, o ogromnej empatii, zaangażowaniu i łatwości w budowaniu relacji z dziećmi. Działania, które podejmujemy w obszarze edukacji dzisiaj, będą miały długofalowy wpływ na rozwój kluczowych kompetencji – a dzięki nim możliwe będzie zbudowanie zdrowszego i bardziej zrównoważonego społeczeństwa.
Atrakcyjność i przyszłość zawodu nauczyciela
W Polsce jest 5% nauczycieli poniżej 30. roku życia, a tylko 4% młodych uważa, że nauczyciel to ich wymarzony zawód (źr. raport Nauczyciel_ka 2040. Odważ się myśleć inaczej).
Wśród przyczyn tego zjawiska wymienia się (obok niskich zarobków) niski prestiż zawodu, wypalenie zawodowe, długą ścieżkę awansu zawodowego, niedostosowanie standardów pracy i funkcjonowania profesji do oczekiwań i ambicji Generacji Z.
Bardzo szybko rośnie zapotrzebowanie na młodych, aktywnych i zaangażowanych nauczycieli. Zmiana obowiązujących paradygmatów dotyczących zawodu nauczyciela wydaje się być niezbędnym krokiem do zachęcenia nowych generacji do wybrania tej ścieżki zawodowej.
Wyrównywanie szans edukacyjnych
W Polsce wciąż żyjemy w rzeczywistości, w której zbyt często kod pocztowy determinuje przyszłość dzieci. Miejsce zamieszkania, status materialny czy tło społeczne nadal mają ogromny wpływ na to, jakie szanse i możliwości czekają na uczniów, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w szkole.

Chcemy to zmienić. Naszym celem jest świat, w którym wszystkie dzieci, niezależnie od miejsca zamieszkania, koloru skóry czy sytuacji finansowej, mają równe szanse na rozwój i sukces. Wierzymy, że edukacja to klucz do wyrównywania szans – i jesteśmy zdeterminowani, aby tę nierówność odwrócić.
Jako organizacja non-profit kreujemy nową generację młodych nauczycieli,
którzy realnie dbają o szkolne doświadczenia i przyszłość dzieci. Dzięki eduliderom, wdrażającym w szkołach publicznych nowoczesną edukację godną XXI wieku, zapewniamy bezpieczeństwo i rozwój całemu społeczeństwu.
Nasze wartości
To jest dla nas ważne
Nasz zespół
Nasza społecznosć
Katarzyna Nabrdalik
Prezeska fundacji,
Współzałożycielka
Zarządzała polskim oddziałem międzynarodowej organizacji AIESEC, pełniła funkcję Dyrektor na Region Europy, gdzie koordynowała funkcjonowanie ponad 40 oddziałów organizacji i ich projektów edukacyjnych.
Katarzyna Dutkiewicz
Kierowniczka działu ds. finansów i administracji
Przez kilkanaście lat zajmowała się finansowym zarządzaniem i rozliczaniem projektów finansowanych z funduszy unijnych. Ukończyła studia magisterskie z matematyki (UJ) oraz 3 kierunki podyplomowe (SGH, Akademia Leona Koźmińskiego, UW).
Katarzyna Płaza
Menadżerka ds. marketingu i komunikacji
Od lat współpracuje z NGO działającymi w obszarze edukacji. Kształtuje i dba o wizerunek. Łączy ludzi, pomysły, możliwości. Tworzy strategie, treści, opracowuje materiały, organizuje eventy. Stawia na dobrą komunikację i minimalizm w przekazie.
Olga Bochkar
Koordynatorka projektów ds. wsparcia edukatorów klas wielokulturowych
Edukatorka, mediatorka, nauczycielka polskiego jako obcego, koordynatorka projektów edukacyjnych i ds. uczniów obcokrajowców (Fundacja ZPK), współautorka rozdziału «Edukacja» Raportu Gościnna Polska 2022+
Kornelia Grabowska
Dyrektorka działu ds. programu, Fundatorka, Wiceprezeska
Pracowała w działach HR w trzecim sektorze (AIESEC) i branży IT (Codility). Organizowała międzynarodowe wolontariaty i wydarzenia goszczące ponad 1000 uczestników. Studiuje psychologię biznesu.
Klaudia Bączyk-Lesiuk
Specjalistka ds. wsparcia rozwoju EduLiderów
Doktor nauk humanistycznych, literaturoznawczyni, akredytowany praktyk tutoringu, coach, lektorka j. polskiego jako obcego, trenerka edukacji i komunikacji międzykulturowej, nauczycielka akademicka.
Jolanta Gałecka
Specjalistka ds. wsparcia rozwoju EduLiderów
Doktor pedagogiki, tutorka, facylitatorka, nauczycielka akademicka, uczy też angielskiego i hiszpańskiego. Z wykształcenia radca prawny. Pracowała w największych polskich wydawnictwach edukacyjnych. Była ekspertką w projektach europejskich TEL-Map i VISIR.
Daria Ćwioro
Specjalistka ds. rekrutacji i selekcji kandydatów/ek
Zawodowo związana z organizacjami zmieniającymi edukację w Polsce. Pracowała w krakowskim oddziale Fundacji Uniwersytet Dzieci jako koordynatorka projektów edukacyjnych. Obecnie koordynuje rekrutację do Programu Rozwoju EduLiderstwa.
Marta Butryn
Menadżerka ds. relacji z sektorem publicznym
Anglistka, absolwentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, egzaminatorka OKE, pedagożka specjalna, dyrektorka szkoły podstawowej w Warszawie. Inspiruje środowisko szkolne do rozwoju i dba o jego dobrostan.
Katarzyna Kanowska
Specjalistka ds. wsparcia rozwoju EduLiderów
Polonistka, pedagożka teatru, edukatorka, autorka i współautorka książek dla maturzystów, scenariuszy zajęć, webinarów, która bywa też po drugiej stronie książki jako redaktorka i korektorka. Współpracuje z NGO w zakresie m.in. programów dla lokalnej społeczności.
Kasia Szymańska
Kierowniczka działu ds. wsparcia rozwoju EduLiderów
Doradczyni psychospołeczna, trenerka i edukatorka. Miłośniczka nowoczesnych metod nauczania i neurodydaktyki. Była nauczycielka. Współpracowała z biznesem i III sektorem. Pracuje z młodzieżą, dorosłymi, wspiera kobiety szukające swojej drogi zawodowej i życiowej.
Alexis Ramos
Specjalistka ds. sieci absolwentów i mierzenia wpływu
Ukończyła Uniwersytet Kalifornijski w Berkeley i Kolegium Europejskie w Warszawie. Pracowała w Teach for America. Współpracowała z Ministerstwem Edukacji i Nauki Ukrainy nad reformą edukacji. Pełniła funkcję dyrektora ds. Rozwoju Liderstwa w Teach For Armenia.
Marta Natalia Przywara
Specjalistka ds. wsparcia rozwoju EduLiderów
Ukończyła studia na warszawskiej Akademii Teatralnej. Teatrolożka, pedagożka teatru, edukatorka i trenerka. Autorka scenariuszy lekcji i warsztatów. Uczyła w gimnazjum, współpracowała m.in. z Uniwersytetem Dzieci, Instytutem Edukacji Pozytywnej, Cricoteką. Facylitatorka metody Design Thinking.
Anna Leśniewska
Specjalistka ds. wsparcia rozwoju EduLiderów
Pedagog specjalny oraz terapeuta środowiskowy. Wicedyrektor szkoły podstawowej w Warszawie. Ukończyła studia na Akademii Pedagogiki Specjalnej. Była kuratorem sądowym na warszawskiej Pradze. Kiedyś drużynowa drużyny młodszo-harcerskiej, obecnie członkini Koła Przyjaciół Harcerstwa.
Marta Michalska
Specjalistka ds. wsparcia rozwoju EduLiderów
Psycholożka i trenerka umiejętności psychospołecznych. Pracuje z dziećmi i młodzieżą. Koordynowała zespoły trenerów, obsługując ponad 100 placówek, w których odbyło się ponad 1200 warsztatów. Promuje zdrowie psychiczne, dobrostan, nowoczesne metody edukacyjne i zagadnienia związane z neuroróżnorodnością.
Dowiedz się więcej o dokładnych danych, czytając poniższe raporty:
Przewodnik po działalności Fundacji
Pobierz przewodnik
Mogę wszystko. Co na to współcześni uczniowie?