Co kraj to obyczaj – rozmowa o wielokulturowości w polskiej szkole
14 czerwca na naszym Facebooku przeprowadziłyśmy rozmowę o wielokulturowości w polskiej szkole, do której zaprosiłyśmy Marię Shmelovą, dyrektorkę kreatywną z CultureLabu. Rozmowa dotyczyła poniższych zagadnień, a poprowadziła ją Marta Czapińska, która pracuje w Teach for Poland w dziale ds. Współpracy z Instytucjami Edukacyjnymi, Sektorem Publicznym i Prywatnym:
- Jak tworzyć kulturę szkoły wobec różnorodności kulturowej?
- Jak skutecznie Integrować dzieci różnorodne kulturowo?
- Jak inspirować i rozwijać świadomość kulturową uczniów?
- Jak radzić sobie ze stereotypami?
Jeżeli interesują Cię te i inne zagadnienia związane z wielokulturowością szkoły zobacz LIVE Teach for Poland tutaj:<iframe src=”https://www.facebook.com/plugins/video.php?height=314&href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fteachforpl%2Fvideos%2F578835213805270%2F&show_text=false&width=560&t=0″ width=”560″ height=”500″ style=”border:none;overflow:hidden” scrolling=”no” frameborder=”0″ allowfullscreen=”true” allow=”autoplay; clipboard-write; encrypted-media; picture-in-picture; web-share” allowFullScreen=”true”></iframe>
O Marii Shmelovej:
Maria posiada wieloletnie doświadczenie w koordynacji różnorodnych projektów finansowanych przez polskie i zagraniczne fundusze. Przez ostatnie dziesięć lat pracowała w organizacjach międzynarodowych i organizacjach pozarządowych w Polsce, takich jak UNGC, UNDP i Instytut Studiów Wschodnich. Przed tym pracowała w administracji państwowej i organizacjach pozarządowych na Ukrainie. Absolwentka dwóch kierunków: międzynarodowe stosunki gospodarcze oraz międzynarodowe stosunki i dyplomacja. Autorka kilku artykułów na temat polityki międzynarodowej w polskich i zagranicznych periodykach. Od pięciu lat prowadzi Fundację CultureLab, która edukuje dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym na temat zrównoważonego rozwoju, ochrony środowiska i praw człowieka. Od 24 lutego 2022 r. Fundacja zaangażowała się również w działania pomocowe na rzecz Ukrainy.