- Czas trwania: 7-19 lipca 2024 r.
- Miejsce: Pleszew
- Uczestnicy: zespół Fundacji, Trenerzy, Eksperci, Tutorzy, Uczestnicy i Absolwenci Programu Rozwoju Eduliderstwa, Uczestnicy Programu “W swoim języku”, Uczestnicy projektu “Rozmowy bez oceny”
- Liczba uczestników: 165
- Liczba prowadzących: 36
- Ilości godzin sesji: 200
- Liczba dzieci na które wpłyną: 28 000
Cel:
Zbudowanie zrozumienia koncepcji eduliderstwa i postaw eduliderskich, wizji fundacji, programu rozwoju eduliderstwa, koncepcji “uczeń i zmiana w centrum naszych działań”, w tym praktyczne przygotowanie do rozwijania kompetencji uczniów i do pracy w klasie/szkole (w tym: samoświadomość, wiara w siebie, poczucie sprawczości, współpraca), budowanie postaw liderskich, zbudowanie silnej grupy eduliderów oraz integracja.
Wśród tematów merytorycznych sesji:
JA w pracy w grupie, Razem w neuroróżnorodności, Uczeń jako jednostka, Pierwsza pomoc psychologiczna, Prawa dziecka – dlaczego są ważne i jak z nimi pracować w szkole? Komunikacja empatyczna w edukacji, GRA uczący się mózg, JAK dobrze zaplanować lekcję? Relacje z rodzicami, Leadership to czasownik, Jak zaprzyjaźnić się ze stresem?
Dodatkowe wydarzenia:
- uroczystość 4.urodzin Fundacji Teach for Poland,
- uroczystość zakończenia Programów Fundacji,
- wieczorynki – spotkania z inspirującymi gośćmi,
- spektakl Teatru Komedia
Wśród praktycznych warsztatów:
Warsztat kompetencji emocjonalnych – regulacja emocjonalna, Portfolio edulidera, Autoprezentacja, Budowanie relacji z uczniami i wzmacnianie ich sprawczości, Pozytywna dyscyplina, Zasoby edukacji – jak je odkrywać i z nimi pracować?, Jak motywować uczniów? STEAM, Foresight – zaprognozuj (edukacyjną) przyszłość, Przywództwo w edukacji, Kultura klasy i sposoby na jej budowanie, Jak pracować teatralnie w szkole?
- Podziękowanie od Zarządu Fundacji: zobacz >>>
- Sylwetki Eduliderów: zobacz >>>
- Refleksje uczestników z pobytu: zobacz >>>