fbpx

Chcesz pracować w szkole?

Masz 23-35 lat?

aplikuj do programu stypendialnego!

Cześć,

to my – Fundacja Teach For Poland. Jesteśmy częścią międzynarodowej organizacji Teach For All, która działa w 59 krajach na całym świecie.

Zajmujemy się dokształcaniem, wspieraniem i finansowaniem przyszłych liderów i liderek sektora edukacyjnego w czasie ich pracy w publicznych szkołach podstawowych. 

Dołącz do Programu Teach for Poland! Otrzymasz ofertę pracy, pakiet szkoleń, wsparcie coachingowe oraz stypendium! Zostań EduLiderem!

Kim będziesz, jako EduLider?

Praca

Ukończysz dwuletni program stypendialny pracując w szkole, a następnie rozpoczniesz pracę w sektorze edukacyjnym (np. ministerstwo, organizacja pozarządowa).

Wizja

Będziesz mieć pomysł i wpływ na przyszłość polskiej edukacji oraz wiarę w nieograniczone możliwości ludzkiego potencjału.

Liderstwo

Będziesz działać i inspirować do działania! Porwiesz za sobą innych i zrealizujesz projekty zmieniające świat na lepsze.

Nastawienie

Zjednoczysz wokół siebie ludzi tworząc przyjazną atmosferę. Będziesz ciekawy/a świata i otwarty/a na innych.

Kompetencje

Ukończysz 2-letni program Teach For Poland, zdobędziesz uniwersalne umiejętności potrzebne do pracy z ludźmi oraz kompetencje merytoryczne i dydaktyczne do pracy w edukacji.

Globalna społeczność

Rozpoczniesz współpracę z globalną siecią edukatorów Teach For All, zrealizujesz projekty na rzecz społeczności lokalnych i będziesz angażować się w ciekawe inicjatywy.

Kto może zostać EduLiderem

Jeżeli:

 • masz poniżej 35 lat;
 • posiadasz co najmniej dyplom licencjata (lub zdobędziesz go najpóźniej w lipcu 2021) – preferowane kierunki: matematyka (lub przedmioty pokrewne) oraz filologia lub lingwistyka języka angielskiego;
 • chcesz pracować w szkole i wierzysz w moc edukacji;
 • chcesz rozpocząć pracę w szkole lub pracujesz w zawodzie nauczyciela nie dłużej niż 3 lata;
 • dobrze się komunikujesz i lubisz uczyć siebie i innych;
 • chcesz mieć realny wpływ na otaczającą Cię rzeczywistość;

to znaczy, że możesz zostać EduLiderem!

Co od nas otrzymujesz?

Biorąc udział w programie jednej z największych międzynarodowych organizacji edukacyjnych otrzymasz:

 • Instytut Wakacyjny – kilkutygodniowy intensywny kurs, który zapewni Ci przygotowanie merytoryczne i praktyczne zarówno do uczenia w szkole, jak i poza nią;
 • 2-letni program tutoringowy z doświadczonym trenerem edukacyjnym, z którym będziesz pracował nad swoim ustawicznym rozwojem, m.in. w obszarze komunikacji, liderstwa, współpracy czy przedsiębiorczości;
 • stypendium – otrzymasz od nas 1000 zł brutto miesięcznie (jako dodatek do wynagrodzenia ze szkoły) przez dwa lata trwania programu;
 • ofertę pracy w jednej z publicznych szkół podstawowych (klasy IV-VIII) w województwie mazowieckim lub kujawsko-pomorskim;
 • wsparcie w wyborze ścieżki kariery po programie;
 • dostęp do globalnej społeczności EduLiderów Teach for All;
 • inwestycję w Twój rozwój o wartości ok. 65 tys. zł.

Ale jak to wszystko działa?

Poniżej przedstawiliśmy, jak będzie przebiegało Twoje uczestnictwo w programie. Jeżeli coś jest dla Ciebie niejasne, napisz do nas!

Rejestracja
(18.01 - 07.02 I tura;
15.02 - 14.03 II tura)

Na początek wypełniasz formularz rejestracyjny, żebyśmy mogli się z Tobą skontaktować.

Rozmowa rekrutacyjna
2 - 3.2021

Umawiamy się z Tobą na rozmowę. Porozmawiamy o Twojej motywacji, planach na przyszłość i oczekiwaniach oraz odpowiemy na wszelkie nurtujące Cię pytania.

Oferta udziału w programie
5 - 6.2021

Zostałaś/eś przyjęta/ty! Teraz rozpoczynamy proces łączenia Cię z jedną z naszych partnerskich szkół i zapraszamy Cię do wzięcia udziału w Instytucie Wakacyjnym.

Pierwszy rok programu
9.2021 - 6.2022

Jako EduLider zostaniesz zatrudniony na stanowisku nauczyciela w podstawowej szkole publicznej na terenie woj. mazowieckiego lub kujawsko-pomorskiego, w klasach IV-VIII. My będziemy wspierać Cię w Twojej roli poprzez tutoring, szkolenia oraz coaching koleżeński.

Koniec programu - sieć alumnów
7.2023

Po zakończeniu dwuletniego programu dołączysz do globalnej sieci alumnów Teach for All. Będziesz mógł/a kontynuować pracę
w szkole albo wybrać inną ścieżkę rozwoju powiązaną z edukacją, np. w organizacji pozarządowej, startupie czy władzach oświatowych.

Aplikacja
(18.01 - 07.02 I tura;
15.02 - 14.03 II tura)

Po przejściu oceny formalnej otrzymasz link do formularza aplikacyjnego. My analizujemy Twoją aplikację i odzywamy się do Ciebie.

Assessment center
4 - 5.2021

Jest to jednodniowy pogłębiony proces rekrutacyjny, w ramach którego sprawdzimy Twój potencjał do pracy w szkole i udziału w programie.

Instytut Wakacyjny
7 - 8.2021

Jedziesz z nami na 6 tygodniowe, bezpłatne, intensywne warsztaty, które pozwolą Ci się rozwinąć i przygotować do pracy w szkole. Poprowadzisz swoje pierwsze lekcje przy wsparciu tutorów oraz poznasz pozostałych uczestników i uczestniczki Programu.

Drugi rok programu 9.2022 - 6.2023

W drugim roku, oprócz prowadzenia zajęć w szkole, skupisz się na rozwoju liderskim i planowaniu dalszej ścieżki kariery. Wyjdziesz również poza ramy szkoły, koordynując lokalny projekt społeczny.

Zainteresowany, zainteresowna?

Dołącz do Teach for Poland i zmieniaj z nami edukację na lepsze!