Program to 2-letnia “podróż” podczas której wzmocnisz kompetencje liderskie, pedagogiczne i będziesz częścią ruchu realnych zmian w polskim społeczeństwie.
Wspólnie dążymy do systemowej zmiany, gdzie szkoła jest czymś więcej niż murami – jest bezpiecznym miejscem w którym rozpoczynają się przygody, marzenia, a edukacja jest podróżą ku przyszłości.
Myślisz podobnie? Poznaj nas, EduLiderki_ów i dołącz do grona ludzi zmieniających świat!
Przez 2 lata będziesz pracować w publicznej szkole podstawowej lub liceum ogólnokształcącym w woj. mazowieckim, małopolskim lub wielkopolskim na stanowisku nauczyciela, psychologa lub pedagoga szkolnego – zgodnie z Twoim wykształceniem.
Weźmiesz udział w zaawansowanym programie liderskim w sektorze edukacji, po którym będziesz posiadał/a kompetencje niezbędne do zarządzania edukacją, prowadzenia organizacji pozarządowej lub pracy w ministerstwie. Skorzystasz też z darmowego pakietu wellbeing.
Uczniowie zyskają dostęp do wysokiej jakości edukacji godnej XXI wieku, co przekłada się na rozwój społeczności lokalnej i przyszłego pokolenia!
Zobacz, co dla Ciebie przygotowaliśmy!
Przez dwa lata będziesz pracować w szkole publicznej. Zyskasz niezbędne doświadczenie i kompetencje do zmieniania edukacji i budowania kariery w różnych sektorach. Twój podróżniczy plecak wypełni się praktyką i doświadczeniem, które wykorzystasz w szkole, korporacji, a może w ministerstwie edukacji? Apetyt rośnie w miarę kolejnej wyprawy!
Program Teach for Poland to szkolenia z ekspertami, mentoring biznesowy, warsztaty, praktyka i integracja o wartości 46 000 zł. Zakres zagadnień: od szkolnej codzienności przez zagadnienia prawne aż po nowoczesne wątki metodyczne, neurodydaktykę, kompetencje medialne i self-care. Stawiamy na rozwój inteligencji emocjonalnej, na którą zwracają uwagę wiodący pracodawcy.
Wspólnie z uczniami zainicjujesz zrealizujesz projekt społeczny wspierający najbliższą społeczność. Z pomocą skarbonki Funduszu "Działam!" zorganizujesz dodatkowe materiały, wycieczkę czy spotkanie z ekspertem. Do Twojej dyspozycji będzie też pakiet wellbeing – spotkania z psychologiem lub psychoterapeutą oraz 400 zł/semestr na poprawę Twojego dobrostanu.
Dołączysz do odważnych, ambitnych, otwartych ludzi i niepowtarzalnej grupy osób, która zmienia edukację i rozwija swój profil zawodowy. Ta różnorodność nadaje działaniu unikalny charakter - mając ten sam cel, korzystamy z różnych sposobów jego osiągania, wymieniamy opinie, łączymy siły i razem rysujemy mapę lepszego świata!
Co najmniej dyplom licencjata, ukończony kierunek przedmiotowy. Przygotowanie pedagogiczne jest wymagane przy starcie Programu.
Możesz uczyć dowolnego przedmiotu i możesz aplikować do Programu, jeżeli pracujesz w szkole nie dłużej niż 3 lata.
W Programie podejmiesz na 2 lata pracę w szkole podstawowej lub ponadpodstawowej na terenie woj. mazowieckiego, małopolskiego lub wielkopolskiego. Wiek: 22-35 lat.
Osoby po programie stają się edukacyjnymi liderami, liderami opinii, doradczyniami w ministerstwie, założycielami start-upów czy organizacji pozarządowych.
Co najmniej dyplom licencjata, ukończony kierunek przedmiotowy. Przygotowanie pedagogiczne jest wymagane przy starcie Programu.
Możesz uczyć dowolnego przedmiotu i możesz aplikować do Programu, jeżeli pracujesz w szkole nie dłużej niż 3 lata
W Programie Teach for Poland podejmiesz na dwa lata pracę w szkole podstawowej lub ponadpodstawowej na terenie województwa mazowieckiego, małopolskiego lub wielkopolskiego. Musisz mieć 22-35 lat.
Osoby po programie stają się liderami opinii, doradczyniami w ministerstwie, założycielami start-upów czy organizacji pozarządowych. Pomagamy w wyborze dalszej ścieżki kariery odpowiadającej Twoim ambicjom.
Rekrutacja podzielona jest na 3 etapy*, podczas których opowiadasz o sobie, doświadczeniu w pracy lub na uczelni, planach na przyszłość. W 3 edycji programu mamy 50 miejsc – czekamy na Twoje zgłoszenie!
*Letnia rekrutacja dla nauczycieli już zatrudnionych w szkołach przewiduje 2 etapy rekrutacji.
Jeżeli je spełniasz, to kluczowa jest dla nas rozmowa z Tobą i warsztat rekrutacyjny. Nie oczekujemy, że wygrywałaś/eś nagrody studenckie lub prowadziłaś/eś szkolną radiostacje, chociaż jest to wartościowe doświadczenie. Najważniejsze są dla nas otwartość, chęć do nauki i motywacja do pracy.
*Letnia rekrutacja dla nauczycieli już zatrudnionych w szkole zakłada dodatkowo, że kandydat/ka ma podpisaną umowę ze szkołą na etapie zgłoszenia do Programu Rozwoju EduLidersta.
Formularz, który wypełnisz na tej stronie internetowej.
30-min. rozmowa podczas której Cię poznamy.
Sesja rozwojowa z innymi kandydatami.
Witamy na pokładzie. Czas na poznanie załogi.
Formularz z danymi osobowym, który wypełnisz na tej stronie internetowej.
30-minutowa rozmowa, podczas której chcemy lepiej Cię poznać!
Grupowa sesja rozwojowa z innymi kandydatami.
Witamy na pokładzie Czas na poznanie całej załogi!
Cykl szkoleń (online i stacjonarnych), podczas których przygotujemy Cię do nadchodzących wyzwań w szkole. Jest to czas doskonalenia się po studiach, treningu kompetencji i integracji z całą grupą. Zakres zagadnień jest szeroki: od szkolnej codzienności przez zagadnienia prawne aż po nowoczesne wątki metodyczne, neuronaukę, kompetencje komunikacyjne i well-being. Nie zabraknie czasu na wymianę opinii, integrację i dobrą zabawę!
* Osoby zakwalifikowane w Letniej rekrutacji uczestniczą w Instytucie Wakacyjnym 2024.
Podejmiesz pracę w publicznej szkole podstawowej lub liceum ogólnokształcącym, gdzie zrealizujesz podstawę programową oraz nowoczesną wizję nauczania i rozwoju. Skorzystasz z sesji tutorskich, superwizji oraz bezpiecznej przestrzeni do wymiany doświadczeń. To ważny czas dla Ciebie i Twoich uczniów, jako grupy, którą będziesz zarządzać. Wzajemne uczenie się od siebie i szlifowanie kompetencji będzie napędzało Waszą współpracę!
W drugim roku programu razem z uczniami zrealizujesz projekt społeczny. Jego celem będzie silniejsza integracja szkoły z otoczeniem i odpowiedź na wyzwania lokalnej społeczności. Poznasz różne metody i narzędzia zarządzania projektem oraz spełnisz się jako EduLider/ka. Odkryjesz potencjał, jaki kryje się w młodych umysłach i zrealizujesz hasło: podróż ku edukacji jutra
To koniec tej podróży, ale i początek kolejnej! Absolwenci biorą aktywny udział w rozwoju systemu edukacji i przybierają różne role - zarządcze, doradcze, wspierające… Może będzie to założenie własnej organizacji pozarządowej, edukacyjnego start-upa lub dalsza praca w szkole? Może rozwiniesz się w strukturach administracji publicznej zarządzających oświatą? Każda rola i działanie inspiruje kolejnych podróżników!
Nie, udział w programie jest darmowy – wszystkie warsztaty, szkolenia, webinary, konsultacje i tutoring, a także noclegi i wyżywienie podczas Instytutu Wakacyjnego i innych wydarzeń, są finansowane przez Fundację. Jedyne koszty, jakie ponosi uczestnik, to koszty dojazdu.
Zgodnie z polskim prawem nauczyciel w szkole publicznej musi posiadać przygotowanie pedagogiczne, być w trakcie jego uzupełniania lub być gotowym do uzupełnienia podczas programu. Na etapie rekrutacji nie jest wymagane przygotowanie pedagogiczne, ale dyrektor szkoły może wymagać jego uzupełnienia.
Będziesz pracować w Szkole Partnerskiej Teach for Poland. Jest to grupa szkół, z którymi nasza fundacja współpracuje.
Zobowiązujemy się dołożyć wszelkich starań, żeby znaleźć szkołę dla Ciebie jak najbliżej miejsca zamieszkania, jednak jeżeli okaże się, że nie ma takiej możliwości, to Twoja umowa z Teach for Poland wygasa 30 września bez opłaty umownej po Twojej stronie.
Nie, zostaniesz EduLiderem lub EduLiderką w swojej szkole (o ile jest publiczną szkołą podstawową lub liceum ogólnokształcącym) i tam będziesz realizować program. Twoja szkoła może stać się kolejną Szkołą Partnerską, jeśli dyrekcja wyrazi taką chęć.
Program trwa 2 lata. To czas, aby realnie wpłynąć na rozwój uczniów i szkołę oraz wdrożyć rozwiązania zaplanowane podczas programu, poddać refleksji swoją wizję na zmianę systemu i przyszłość zawodową.
Eduliderzy zatrudnieni w szkołach przez dyrektorów otrzymują wynagrodzenie zgodne z ustawą. Średnie wynagrodzenie za pełen etat w zawodzie nauczyciela wynosi około 4500 brutto (przy czym wynagrodzenie zależy od wielu czynników m.in. od stopnia awansu zawodowego). Twoje dokładne wynagrodzenie zależy od ustaleń z dyrekcją szkoły.
Pierwszym krokiem jest wypełnienie formularza aplikacyjnego na naszej stronie internetowej. Prosimy o podanie podstawowych danych kontaktowych, informacji o wykształceniu oraz krótkie opisanie Twojej motywacji i chęci rozwoju w programie.
Następnie zaprosimy Cię na rozmowę online. Będziesz mieć okazję opowiedzieć o swoich umiejętnościach, mocnych stronach i oczekiwaniach wobec programu. Będzie to okazja do poznania się i zadawania pytań.
Kolejny etap to tzw. warsztaty rekrutacyjne – kilkugodzinna grupowa sesja rozwojowa, podczas której poznają się ze sobą inni kandydaci, wspólnie rozwiązujemy zadania problemowe i wcielamy się w różne role. Warsztaty mają dwie funkcje – z jednej strony wyłonienie najlepszych kandydatów, a z drugiej możliwość wzięcia udziału w ciekawym wydarzeniu badającym kompetencje miękkie.
A kolejny krok to już formalności i zaproszenie na pokład Teach for Poland!
Niestety nie wszyscy mogą dostać się do Programu, dlatego przeprowadzimy proces rekrutacji i selekcji, który wyłoni 50 najlepszych kandydatów do roli edulidera. W kandydatach poszukujemy konkretnych cech i postaw:
asertywność, uważność na potrzeby innych i swoje, komunikatywność, inicjatywa, autorefleksja, poczucie obowiązku, silna motywacja do zdobywania wiedzy i doskonalenia umiejętności, wytrwałość, postawa gotowości i chęci do pozytywnego zmieniania edukacji, budowania relacji, patrzenie w przyszłość i otwartość na drugiego człowieka.
Po ostatnim etapie rekrutacji, czyli warsztatach rekrutacyjnych, kontaktujemy się z kandydatami – zarówno z tymi, którzy do programu się dostali, jak i z tymi, którzy niestety nie zostali zakwalifikowani. Jest to max. 5 dni po warsztatach.
Można zgłosić rezygnację, jednak wtedy naliczona zostanie tzw. opłata umowna. Jak każdy program nasz też przygotowywany jest z wyprzedzeniem – opłacenie szkoleń, warsztatów, rezerwacja noclegów podczas Instytutu Wakacyjnego czy organizacja wydarzeń pobocznych wiąże się z wcześniej realizowanymi płatnościami. Opłata umowna w przypadku rezygnacji oraz inne warunki uczestnictwa wyszczególnione są w umowie oraz regulaminie. Wynosi ona od 0 zł do maksymalnie 5000 zł, zależnie od momentu rezygnacji.
Nie, udział w programie jest darmowy – wszystkie warsztaty, szkolenia, webinary, konsultacje i tutoring, a także noclegi i wyżywienie podczas Instytutu Wakacyjnego i innych wydarzeń, są finansowane przez Fundację. Jedyne koszty, jakie ponosi uczestnik, to koszty dojazdu.
Zgodnie z polskim prawem nauczyciel w szkole publicznej musi posiadać przygotowanie pedagogiczne, być w trakcie jego uzupełniania lub być gotowym do uzupełnienia podczas programu. Na etapie rekrutacji nie jest wymagane przygotowanie pedagogiczne, ale dyrektor szkoły może wymagać jego uzupełnienia.
Będziesz pracować w Szkole Partnerskiej Teach for Poland. Jest to grupa szkół, z którymi nasza fundacja współpracuje.
Zobowiązujemy się dołożyć wszelkich starań, żeby znaleźć szkołę blisko miejsca zamieszkania, jednak jeżeli okaże się, że nie ma takiej możliwości, to Twoja umowa z Teach for Poland wygasa 30 września bez opłaty umownej po Twojej stronie.
Nie, zostaniesz EduLiderem lub EduLiderką w swojej szkole i tam będziesz realizować program. Twoja szkoła może stać się kolejną Szkołą Partnerską, jeśli dyrekcja wyrazi taką chęć.
Program trwa 2 lata. To czas, aby realnie wpłynąć na rozwój uczniów i szkołę oraz wdrożyć rozwiązania zaplanowane podczas programu, poddać refleksji swoją wizję na zmianę systemu i przyszłość zawodową.
Eduliderzy zatrudnieni w szkołach przez dyrektorów otrzymują wynagrodzenie zgodne z ustawą. Średnie wynagrodzenie za pełen etat w zawodzie nauczyciela wynosi około 4500 brutto (przy czym wynagrodzenie zależy od wielu czynników m.in. od stopnia awansu zawodowego). Twoje dokładne wynagrodzenie zależy od ustaleń z dyrekcją szkoły.
Pierwszym krokiem jest wypełnienie formularza aplikacyjnego na naszej stronie internetowej. Prosimy o podanie podstawowych danych kontaktowych, informacji o wykształceniu oraz krótkie opisanie Twojej motywacji i chęci rozwoju w programie.
Następnie zaprosimy Cię na rozmowę online. Będziesz mieć okazję opowiedzieć o swoich umiejętnościach, mocnych stronach i oczekiwaniach wobec programu. Będzie to okazja do poznania się i zadawania pytań.
Kolejny etap to tzw. warsztaty rekrutacyjne – kilkugodzinna grupowa sesja rozwojowa, podczas której poznają się ze sobą inni kandydaci, wspólnie rozwiązujemy zadania problemowe i wcielamy się w różne role. Warsztaty mają dwie funkcje – z jednej strony wyłonienie najlepszych kandydatów, a z drugiej możliwość wzięcia udziału w ciekawym wydarzeniu badającym kompetencje miękkie.
A kolejny krok to już formalności i zaproszenie na pokład Teach for Poland!
Niestety nie wszyscy mogą dostać się do Programu, dlatego przeprowadzimy proces rekrutacji i selekcji, który wyłoni 50 najlepszych kandydatów do roli edulidera. W kandydatach poszukujemy konkretnych cech i postaw:
asertywność, uważność na potrzeby innych i swoje, komunikatywność, inicjatywa, autorefleksja, poczucie obowiązku, silna motywacja do zdobywania wiedzy i doskonalenia umiejętności, wytrwałość, postawa gotowości i chęci do pozytywnego zmieniania edukacji, budowania relacji, patrzenie w przyszłość i otwartość na drugiego człowieka.
Po ostatnim etapie rekrutacji, czyli warsztatach rekrutacyjnych, kontaktujemy się z kandydatami – zarówno z tymi, którzy do programu się dostali, jak i z tymi, którzy niestety nie zostali zakwalifikowani. Jest to max. 5 dni po warsztatach.
Można zgłosić rezygnację, jednak wtedy naliczona zostanie tzw. opłata umowna. Jak każdy program nasz też przygotowywany jest z wyprzedzeniem – opłacenie szkoleń, warsztatów, rezerwacja noclegów podczas Instytutu Wakacyjnego czy organizacja wydarzeń pobocznych wiąże się z wcześniej realizowanymi płatnościami. Opłata umowna w przypadku rezygnacji oraz inne warunki uczestnictwa wyszczególnione są w umowie oraz regulaminie. Wynosi ona od 0 zł do maksymalnie 5000 zł, zależnie od momentu rezygnacji.
Dwuletni program dla absolwentów i młodych profesjonalistów, który oferujemy w Teach for Poland, jest szansą na podjęcie realnych działań w kierunku budowania ścieżki kariery i wprowadzania zmian w polskim społeczeństwie.
Jedno jest powiązane z drugim – to eduliderstwo, przywództwo edukacyjne.
W Teach for Poland każdy edulider przez dwa lata pracy dąży do systemowej zmiany, gdzie szkoła jest czymś więcej niż murami – to miejsce bezpieczne, w którym rozpoczynają się przygody na miarę marzeń każdego z nas, a edukacja jest podróżą ku przyszłości.
Nie ma lepszego sposobu na rozwój kariery niż praktyka w miejscu, które realnie potrzebuje nowych pomysłów i chęci do działania. W Teach for Poland jest to możliwe – wspólnie robimy rzeczy, które pchają polską szkołę ku przyszłości, a w Was wzmacniają liderstwo, komunikatywność i wiele innych kompetencji, których wymaga obecny rynek pracy.
Razem przyczyniamy się też do realizacji celu: zwiększenia dostępności do edukacji wysokiej jakości dla wszystkich dzieci – właśnie poprzez eduliderstwo.
Jak je budujemy? Szkolenia, tutoring, mentoring biznesowy, projekty społeczne, skarbonka funduszu “Działam!”, well-being, współpraca, pasja, ludzie – to są składniki, dzięki którym dwuletnia praca edulidera w szkole to niesamowita przygoda!
Po pierwsze eduliderzy biorą udział w intensywnym kilkutygodniowym letnim wydarzeniu – czyli w Instytucie Wakacyjnym. Jest to hybrydowy zestaw szkoleń i zajęć integracyjnych, który organizujemy w lipcu z takich dziedzin jak: neurodydaktyka i neuronauka, prawo oświatowe, NVC, STEAM, rozwój inteligencji emocjonalnej, zarządzanie projektowe. To czas na poznanie innych eduliderów, poznanie zespołu Teach for Poland i przede wszystkim przygotowanie do pracy w szkole jako edulider. Tutaj teorię wykorzystujemy już w praktyce, poznajemy praktyczne wskazówki, rozwiązania, tipy, aby dobrze rozpocząć nowy rok szkolny.
Po drugie, cały dwuletni program skupia się na różnych aspektach edukacyjnego przywództwa. We współpracy z tutorem i mentorem budujecie swoją eduliderską postawę, trenujecie umiejętności komunikacyjne i praktycznie wpływacie na rozwój uczniów i szkoły. Swobodnie dobieracie się w grupy dyskusyjne z innymi eduliderami, szukacie najlepszych rozwiązań i dzielicie się wiedzą. Cyklicznie spotykamy się online i na żywo, aby realizować kolejne elementy programu i pogadać o wszystkim, co nas ciekawi 🙂
Wykaz zajęć można zobaczyć tutaj:
Program trwa 2 lata. To czas, aby realnie wpłynąć na rozwój uczniów i szkołę oraz wdrożyć rozwiązania zaplanowane podczas programu, poddać refleksji swoją wizję na zmianę systemu i przyszłość zawodową.
Zapraszamy absolwentów i młodych profesjonalistów do 35. roku życia gotowych do podjęcia pracy w szkole przez dwa lata.
Dołączyć może każdy z tytułem co najmniej licencjata (absolwenci psychologii – z tytułem magistra). Wykształcenie pedagogiczne nie jest wymagane na etapie rekrutacji – można je uzupełnić już podczas programu, we własnym zakresie. Doświadczenie w pracy w szkole również nie jest wymagane.
W 2023 roku zatrudnienie w szkołach w ramach programu odbędzie się w województwach: małopolskim, mazowieckim i wielkopolskim – oznacza to, że poszukujemy osób, które mieszkają w tych województwach lub są gotowe tam się przeprowadzić.
Cechy i postawy pożądane u kandydata: asertywność, uważność na potrzeby innych i swoje, komunikatywność,
inicjatywa, autorefleksja, poczucie obowiązku, silna motywacja do zdobywania wiedzy i doskonalenia umiejętności, postawa gotowości i chęci do pozytywnego zmieniania edukacji, budowania relacji, patrzenie w przyszłość i otwartość na drugiego człowieka.
Niestety w programie nie mogą wziąć udziału nauczyciele, którzy pracują w szkole dłużej niż 3 lata.
W Teach for Poland szkolimy eduliderów w różnych kierunkach zawodowych – nauczanie dzieci i młodzieży, szkolenia innych nauczycieli, praca w administracji i zarządzanie szkołą.
Ale to mogą być też: administracja publiczna, innowacyjność i przedsiębiorczość, działalność społeczna, badania nad edukacją, komunikacja, PR, HR i wiele innych ról, w których ważna jest postawa lidera.
W ramach programu rozwijamy kompetencje liderskie, komunikacyjne, edukacyjne, metodyczne, które pomogą Wam w przyszłych rolach w różnych zawodach. Oznacza to też, że w ciągu dwóch lat programu wspieramy eduliderów w określeniu ich wizji na przyszłość.
Po zakończeniu programu w ramach Sieci Alumni, do której dołączysz jako absolwent, będziesz miał okazję szerzej spojrzeć na dalszy rozwój kariery.
Być może to Ty zostaniesz przyszłym ministrem edukacji lub założysz ciekawy startup? 🙂
Pierwszym krokiem jest wypełnienie formularza aplikacyjnego na naszej stronie internetowej. Prosimy o podanie podstawowych danych kontaktowych, informacji o wykształceniu oraz krótkie opisanie Twojej motywacji i chęci rozwoju w programie.
Jeśli wszystko pójdzie dobrze, to zaprosimy Cię na rozmowę. Będziesz mieć okazję opowiedzieć o swoich umiejętnościach, mocnych stronach i oczekiwaniach wobec programu. Będzie to okazja do poznania się i zadawania pytań.
Kolejny etap to tzw. warsztaty rekrutacyjne – kilkugodzinna grupowa sesja rozwojowa, podczas której poznają się ze sobą inni kandydaci, wspólnie rozwiązujemy zadania problemowe i wcielamy się w różne role. Warsztaty mają dwie funkcje – z jednej strony wyłonienie najlepszych kandydatów, a z drugiej możliwość wzięcia udziału w ciekawym wydarzeniu badającym kompetencje miękkie.
A kolejny krok to już formalności i zaproszenie na pokład Teach for Poland!
Niestety nie wszyscy mogą dostać się do Programu, dlatego przeprowadzimy proces rekrutacji i selekcji, który wyłoni 50 najlepszych kandydatów do roli edulidera. W kandydatach poszukujemy konkretnych cech i postaw:
asertywność, uważność na potrzeby innych i swoje, komunikatywność, inicjatywa, autorefleksja, poczucie obowiązku, silna motywacja do zdobywania wiedzy i doskonalenia umiejętności, wytrwałość, postawa gotowości i chęci do pozytywnego zmieniania edukacji, budowania relacji, patrzenie w przyszłość i otwartość na drugiego człowieka.
Po ostatnim etapie rekrutacji, czyli warsztatach rekrutacyjnych, kontaktujemy się z kandydatami – zarówno z tymi, którzy do programu się dostali, jak i z tymi, którzy niestety nie zostali zakwalifikowani. Jest to maks. 5 dni po warsztatach.
Informacja o wyniku rekrutacji zostanie przekazana maks. 3 dni po rozmowie rekrutacyjnej.
Nie, udział w programie jest darmowy – wszystkie warsztaty, szkolenia, webinary, konsultacje i tutoring, a także noclegi i wyżywienie podczas Instytutu Wakacyjnego i innych wydarzeń, są finansowane przez Fundację. Jedyne koszty, jakie ponosi uczestnik, to koszty dojazdu.
Eduliderzy zatrudnieni w szkołach przez dyrektorów otrzymują wynagrodzenie zgodne z ustawą. Średnie wynagrodzenie za pełen etat w zawodzie nauczyciela wynosi około 4500 brutto (przy czym wynagrodzenie zależy od wielu czynników m.in. od stopnia awansu zawodowego). Twoje dokładne wynagrodzenie zależy od ustaleń z dyrekcją szkoły.
Zgodnie z polskim prawem nauczyciel w szkole publicznej musi posiadać przygotowanie pedagogiczne, być w trakcie jego uzupełniania lub być gotowym do uzupełnienia podczas programu. Na etapie rekrutacji nie jest wymagane przygotowanie pedagogiczne, ale dyrektor szkoły może wymagać jego uzupełnienia, a najczęściej jest ono wymagane na wstępie.
Do programu mogą dołączyć osoby różnych profesji – ważne, aby mieć wykształcenie przedmiotowe pozwalające na podjęcie pracy w szkole (zgodnie z ustawą). Zasady są takie same: obowiązkowa obecność na Instytucie Wakacyjnym oraz dwa lata zatrudnienia w szkole publicznej. To, czy edulider będzie łączył obecną pracę z pracą w szkole, czy jednak zdecyduje się na większy etat w szkole – zależy od kandydata; musi to być jednak min. 1/2 etatu w szkole.
W sieci Teach For All z roku na rok przybywa tzw. career changers – osób które postanowiły doskonalić swoje umiejętności jako nauczyciele w państwowych placówkach, a także podzielić się wiedzą i doświadczeniem poprzez nauczanie dzieci i młodzieży. Jest to korzyść i możliwość rozwoju dla obu stron.
Nie. Po ukończeniu programu możesz, ale nie musisz pracować w szkole czy ogólnie w ogóle w sektorze edukacji. Ścieżka Alumni pomoże Ci w wyborze dalszej drogi zawodowej po programie i jak najlepszym wykorzystaniu Twojego potencjału lidera.
Nie, żadne oficjalne dokumenty nie są wymagane na etapie rekrutacji. Jednak zaznaczamy, że możemy poprosić wybranych kandydatów o przesłanie CV w celu dookreślenia wykształcenia. Podobnie przy zatrudnieniu w szkole dyrektor poprosi Cię o udokumentowanie Twoich kwalifikacji.
Tak. Kandydatom, którzy pozytywnie przeszli wszystkie etapy rekrutacji, prezentowana jest oferta programowa i umowa na dwa lata programu. Umowa zabezpiecza interesy obu stron.
Drugą umowę edulider zawiera z dyrektorem szkoły.
Można zgłosić rezygnację, jednak wtedy naliczona zostanie tzw. opłata umowna. Jak każdy program nasz też przygotowywany jest z wyprzedzeniem – opłacenie szkoleń, warsztatów, rezerwacja noclegów podczas Instytutu Wakacyjnego czy organizacja wydarzeń pobocznych wiąże się z wcześniej realizowanymi płatnościami. Opłata umowna w przypadku rezygnacji oraz inne warunki uczestnictwa wyszczególnione są w umowie oraz regulaminie. Wynosi ona od 0 zł do maksymalnie 5000 zł, zależnie od momentu rezygnacji.
To czterotygodniowe obowiązkowe wydarzenie, wchodzące w ramy programu, mające na celu merytoryczne i praktyczne przygotowanie do podjęcia pracy w szkole – pogłębienia i rozszerzenia wiedzy zdobytej na studiach i skonfrontowanie jej ze szkolną rzeczywistością. Podczas wydarzenia ważna jest również integracja, budowanie relacji oraz wymiana pomysłów i wzajemne wsparcie. Instytut Wakacyjny organizowane jest w lipcu i ma formę hybrydową – część odbywa się zdalnie, a część na żywo w Warszawie.
Instytut Wakacyjny jest integralną częścią programu i nie ma możliwości zapisania się tylko na to wydarzenie.
Do 3. edycji programu (rekrutacja 2023) zapraszamy kandydatów z województw: mazowieckiego, wielkopolskiego i małopolskiego oraz kandydatów, którzy gotowi są rozpocząć pracę w tych województwach od 1 września 2023 r. przez okres 2 lat trwania programu.
Stale rozwijamy nasz program i w przyszłości obejmie on kolejne województwa, a docelowo całą Polskę.
Będziesz pracować w Szkole Partnerskiej Teach for Poland. Jest to grupa szkół, z którymi nasza fundacja współpracuje.
Zobowiązujemy się dołożyć wszelkich starań, żeby znaleźć szkołę blisko miejsca zamieszkania, jednak jeżeli okaże się, że nie ma takiej możliwości, to Twoja umowa z Teach for Poland wygasa 30 września bez opłaty umownej po Twojej stronie.
Nauczyciele i nauczycielki aplikujące w Letniej rekrutacji nie muszą zmieniać miejsca zatrudnienia.
Nie, zostaniesz EduLiderem lub EduLiderką w swojej szkole (o ile jest publiczną szkołą podstawową lub ponadpodstawową) i tam będziesz realizować program. Twoja szkoła może stać się kolejną Szkołą Partnerską, jeśli dyrekcja wyrazi taką chęć.
Dwuletni program dla absolwentów i młodych profesjonalistów, który oferujemy w Teach for Poland, jest szansą na podjęcie realnych działań w kierunku budowania ścieżki kariery i wprowadzania zmian w polskim społeczeństwie.
Jedno jest powiązane z drugim – to eduliderstwo, przywództwo edukacyjne.
W Teach for Poland każdy edulider przez dwa lata pracy dąży do systemowej zmiany, gdzie szkoła jest czymś więcej niż murami – to miejsce bezpieczne, w którym rozpoczynają się przygody na miarę marzeń każdego z nas, a edukacja jest podróżą ku przyszłości.
Nie ma lepszego sposobu na rozwój kariery niż praktyka w miejscu, które realnie potrzebuje nowych pomysłów i chęci do działania. W Teach for Poland jest to możliwe – wspólnie robimy rzeczy, które pchają polską szkołę ku przyszłości, a w Was wzmacniają liderstwo, komunikatywność i wiele innych kompetencji, których wymaga obecny rynek pracy.
Razem przyczyniamy się też do realizacji celu: zwiększenia dostępności do edukacji wysokiej jakości dla wszystkich dzieci – właśnie poprzez eduliderstwo.
Jak je budujemy? Szkolenia, tutoring, mentoring biznesowy, projekty społeczne, skarbonka funduszu “Działam!”, well-being, współpraca, pasja, ludzie – to są składniki, dzięki którym dwuletnia praca edulidera w szkole to niesamowita przygoda!
Po pierwsze eduliderzy biorą udział w intensywnym kilkutygodniowym letnim wydarzeniu – czyli w Instytucie Wakacyjnym. Jest to hybrydowy zestaw szkoleń i zajęć integracyjnych, który organizujemy w lipcu z takich dziedzin jak: neurodydaktyka i neuronauka, prawo oświatowe, NVC, STEAM, rozwój inteligencji emocjonalnej, zarządzanie projektowe. To czas na poznanie innych eduliderów, poznanie zespołu Teach for Poland i przede wszystkim przygotowanie do pracy w szkole jako edulider. Tutaj teorię wykorzystujemy już w praktyce, poznajemy praktyczne wskazówki, rozwiązania, tipy, aby dobrze rozpocząć nowy rok szkolny.
Po drugie, cały dwuletni program skupia się na różnych aspektach edukacyjnego przywództwa. We współpracy z tutorem i mentorem budujecie swoją eduliderską postawę, trenujecie umiejętności komunikacyjne i praktycznie wpływacie na rozwój uczniów i szkoły. Swobodnie dobieracie się w grupy dyskusyjne z innymi eduliderami, szukacie najlepszych rozwiązań i dzielicie się wiedzą. Cyklicznie spotykamy się online i na żywo, aby realizować kolejne elementy programu i pogadać o wszystkim, co nas ciekawi 🙂
Wykaz zajęć można zobaczyć tutaj:
Program trwa 2 lata. To czas, aby realnie wpłynąć na rozwój uczniów i szkołę oraz wdrożyć rozwiązania zaplanowane podczas programu, poddać refleksji swoją wizję na zmianę systemu i przyszłość zawodową.
Zapraszamy absolwentów i młodych profesjonalistów do 35. roku życia gotowych do podjęcia pracy w szkole przez dwa lata.
Dołączyć może każdy z tytułem co najmniej licencjata (absolwenci psychologii – z tytułem magistra). Wykształcenie pedagogiczne nie jest wymagane na etapie rekrutacji – można je uzupełnić już podczas programu, we własnym zakresie. Doświadczenie w pracy w szkole również nie jest wymagane.
W 2023 roku zatrudnienie w szkołach w ramach programu odbędzie się w województwach: małopolskim, mazowieckim i wielkopolskim – oznacza to, że poszukujemy osób, które mieszkają w tych województwach lub są gotowe tam się przeprowadzić.
Cechy i postawy pożądane u kandydata: asertywność, uważność na potrzeby innych i swoje, komunikatywność,
inicjatywa, autorefleksja, poczucie obowiązku, silna motywacja do zdobywania wiedzy i doskonalenia umiejętności, postawa gotowości i chęci do pozytywnego zmieniania edukacji, budowania relacji, patrzenie w przyszłość i otwartość na drugiego człowieka.
Niestety w programie nie mogą wziąć udziału nauczyciele, którzy pracują w szkole dłużej niż 3 lata.
W Teach for Poland szkolimy eduliderów w różnych kierunkach zawodowych – nauczanie dzieci i młodzieży, szkolenia innych nauczycieli, praca w administracji i zarządzanie szkołą.
Ale to mogą być też: administracja publiczna, innowacyjność i przedsiębiorczość, działalność społeczna, badania nad edukacją, komunikacja, PR, HR i wiele innych ról, w których ważna jest postawa lidera.
W ramach programu rozwijamy kompetencje liderskie, komunikacyjne, edukacyjne, metodyczne, które pomogą Wam w przyszłych rolach w różnych zawodach. Oznacza to też, że w ciągu dwóch lat programu wspieramy eduliderów w określeniu ich wizji na przyszłość.
Po zakończeniu programu w ramach Sieci Alumni, do której dołączysz jako absolwent, będziesz miał okazję szerzej spojrzeć na dalszy rozwój kariery.
Być może to Ty zostaniesz przyszłym ministrem edukacji lub założysz ciekawy startup? 🙂
Pierwszym krokiem jest wypełnienie formularza aplikacyjnego na naszej stronie internetowej. Prosimy o podanie podstawowych danych kontaktowych, informacji o wykształceniu oraz krótkie opisanie Twojej motywacji i chęci rozwoju w programie.
Jeśli wszystko pójdzie dobrze, to zaprosimy Cię na rozmowę. Będziesz mieć okazję opowiedzieć o swoich umiejętnościach, mocnych stronach i oczekiwaniach wobec programu. Będzie to okazja do poznania się i zadawania pytań.
Kolejny etap to tzw. warsztaty rekrutacyjne – kilkugodzinna grupowa sesja rozwojowa, podczas której poznają się ze sobą inni kandydaci, wspólnie rozwiązujemy zadania problemowe i wcielamy się w różne role. Warsztaty mają dwie funkcje – z jednej strony wyłonienie najlepszych kandydatów, a z drugiej możliwość wzięcia udziału w ciekawym wydarzeniu badającym kompetencje miękkie.
A kolejny krok to już formalności i zaproszenie na pokład Teach for Poland!
Niestety nie wszyscy mogą dostać się do Programu, dlatego przeprowadzimy proces rekrutacji i selekcji, który wyłoni 50 najlepszych kandydatów do roli edulidera. W kandydatach poszukujemy konkretnych cech i postaw:
asertywność, uważność na potrzeby innych i swoje, komunikatywność, inicjatywa, autorefleksja, poczucie obowiązku, silna motywacja do zdobywania wiedzy i doskonalenia umiejętności, wytrwałość, postawa gotowości i chęci do pozytywnego zmieniania edukacji, budowania relacji, patrzenie w przyszłość i otwartość na drugiego człowieka.
Po ostatnim etapie rekrutacji, czyli warsztatach rekrutacyjnych, kontaktujemy się z kandydatami – zarówno z tymi, którzy do programu się dostali, jak i z tymi, którzy niestety nie zostali zakwalifikowani. Jest to max. 5 dni po warsztatach.
Nie, udział w programie jest darmowy – wszystkie warsztaty, szkolenia, webinary, konsultacje i tutoring, a także noclegi i wyżywienie podczas Instytutu Wakacyjnego i innych wydarzeń, są finansowane przez Fundację. Jedyne koszty, jakie ponosi uczestnik, to koszty dojazdu.
Eduliderzy zatrudnieni w szkołach przez dyrektorów otrzymują wynagrodzenie zgodne z ustawą. Średnie wynagrodzenie za pełen etat w zawodzie nauczyciela wynosi około 4500 brutto (przy czym wynagrodzenie zależy od wielu czynników m.in. od stopnia awansu zawodowego). Twoje dokładne wynagrodzenie zależy od ustaleń z dyrekcją szkoły.
Zgodnie z polskim prawem nauczyciel w szkole publicznej musi posiadać przygotowanie pedagogiczne, być w trakcie jego uzupełniania lub być gotowym do uzupełnienia podczas programu. Na etapie rekrutacji nie jest wymagane przygotowanie pedagogiczne, ale dyrektor szkoły może wymagać jego uzupełnienia.
Do programu mogą dołączyć osoby różnych profesji – ważne, aby mieć wykształcenie przedmiotowe pozwalające na podjęcie pracy w szkole. Zasady są takie same: obowiązkowa obecność na Instytucie Wakacyjnym oraz dwa lata zatrudnienia w szkole publicznej. To, czy edulider będzie łączył obecną pracę z pracą w szkole, czy jednak zdecyduje się na większy etat w szkole – zależy od kandydata.
W sieci Teach For All z roku na rok przybywa tzw. career changers – osób które postanowiły doskonalić swoje umiejętności jako nauczyciele w państwowych placówkach, a także podzielić się wiedzą i doświadczeniem poprzez nauczanie dzieci i młodzieży. Jest to korzyść i możliwość rozwoju dla obu stron.
Nie. Po ukończeniu programu możesz, ale nie musisz pracować w szkole czy ogólnie w ogóle w sektorze edukacji. Ścieżka Alumni pomoże Ci w wyborze dalszej drogi zawodowej po programie i jak najlepszym wykorzystaniu Twojego potencjału lidera.
Nie, żadne oficjalne dokumenty nie są wymagane na etapie rekrutacji. Jednak zaznaczamy, że możemy poprosić wybranych kandydatów o przesłanie CV w celu dookreślenia wykształcenia. Podobnie przy zatrudnieniu w szkole dyrektor poprosi Cię o udokumentowanie Twoich kwalifikacji.
Tak. Kandydatom, którzy pozytywnie przeszli wszystkie etapy rekrutacji, prezentowana jest oferta programowa i umowa na dwa lata programu. Umowa zabezpiecza interesy obu stron.
Drugą umowę edulider zawiera z dyrektorem szkoły.
Można zgłosić rezygnację, jednak wtedy naliczona zostanie tzw. opłata umowna. Jak każdy program nasz też przygotowywany jest z wyprzedzeniem – opłacenie szkoleń, warsztatów, rezerwacja noclegów podczas Instytutu Wakacyjnego czy organizacja wydarzeń pobocznych wiąże się z wcześniej realizowanymi płatnościami. Opłata umowna w przypadku rezygnacji oraz inne warunki uczestnictwa wyszczególnione są w umowie oraz regulaminie. Wynosi ona od 0 zł do maksymalnie 5000 zł, zależnie od momentu rezygnacji.
To czterotygodniowe obowiązkowe wydarzenie, wchodzące w ramy programu, mające na celu merytoryczne i praktyczne przygotowanie do podjęcia pracy w szkole – pogłębienia i rozszerzenia wiedzy zdobytej na studiach i skonfrontowanie jej ze szkolną rzeczywistością. Podczas wydarzenia ważna jest również integracja, budowanie relacji oraz wymiana pomysłów i wzajemne wsparcie. Instytut Wakacyjny organizowane jest w lipcu i ma formę hybrydową – część odbywa się zdalnie, a część na żywo w Warszawie.
Instytut Wakacyjny jest integralną częścią programu i nie ma możliwości zapisania się tylko na to wydarzenie.
Do 3. edycji programu (rekrutacja 2023) zapraszamy kandydatów z województw: mazowieckiego, wielkopolskiego i małopolskiego oraz kandydatów, którzy gotowi są rozpocząć pracę w tych województwach od 1 września 2023 r. przez okres 2 lat trwania programu.
Stale rozwijamy nasz program i w przyszłości obejmie on kolejne województwa, a docelowo całą Polskę.
Będziesz pracować w Szkole Partnerskiej Teach for Poland. Jest to grupa szkół, z którymi nasza fundacja współpracuje.
Zobowiązujemy się dołożyć wszelkich starań, żeby znaleźć szkołę dla Ciebie jak najbliżej miejsca zamieszkania, jednak jeżeli okaże się, że nie ma takiej możliwości, to Twoja umowa z Teach for Poland wygasa 30 września bez opłaty umownej po Twojej stronie.
Nie, zostaniesz EduLiderem lub EduLiderką w swojej szkole i tam będziesz realizować program. Twoja szkoła może stać się kolejną Szkołą Partnerską, jeśli dyrekcja wyrazi taką chęć.